دانشگاه خوب، يك ملت را سعادتمند مي‏كند و دانشگاه غيراسلامي، دانشگاه بد، يك ملت را عقب مي‏زند.............امام خمینی(ره)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 197682
 بازدید امروز : 87
 کل بازدید : 578759
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 0.2032
اخبار > برگزاري سمينار با عنوان بررسي و تحليل ريزش ساختمان پلاسكو توسط انجمن علمي دانشجويي عمران


   نسخه چاپي    ارسال به دوست 
  

   برگزاري سمينار با عنوان بررسي و تحليل ريزش ساختمان پلاسكو توسط انجمن علمي دانشجويي عمران


«برگزاري سمينار با عنوان بررسي و تحليل ريزش ساختمان پلاسكو توسط انجمن علمي دانشجويي عمران»سمينار با عنوان بررسي و تحليل ريزش ساختمان پلاسكو روز دوشنبه مورخ 95/12/16 با سخنراني دكتر علي خيرالدين استاد تمام دانشكده مهندسي عمران دانشگاه سمنان به همت انجمن علمي دانشجويي عمران در محل تالار خوارزمي برگزار گرديد.
اين همايش با هدف گراميداشت شهداي آتشنشان ساختمان پلاسكو برگزار شد و با حضور مديرعامل سازمان آتش نشاني جناب آقاي اسمعيل پور و ساير مسئولين شهري، اعضاي هيات رئيسه، اعضاي هيات علمي دانشكده عمران و ساير مهندسان از سازمان ها و ارگان هاي دولتي همراه بود.
در ابتداي مراسم مديرعامل سازمان آتش نشاني  ضمن ارائه مطالبي پيرامون مباحث ايمني، آمار حوادت در استان و ارتقاي سطح فرهنگ ايمني شهروندان با بهره گيري از تخصص و دانش كارشناسان خود ، ارائه راهكارها در خصوص كاهش و كنترل حوادث، شرح اقدامات گسترده‌ در جهت رفاه حال شهروندان مطالبي را بيان داشت
سپس دكتر خيرالدين در زمينه تحليل فني و سازه اي و مديريتي و عامل اصلي ريزش اين حادثه به همراه پخش تصاوير و كليپ سخنراني نمودند.
دكتر خيرالدين به‌دنبال حادثه تلخ و دردناك پلاسكوي تهران تصريح كرد گرچه حادثه پلاسكو حادثه‌اي تلخ است ولي بايد فرصتي تلقي شود براي ايمن‌سازي شهرها و سكونتگاه‌ها و مقاوم‌سازي ابنيه و تأسيسات كه اين مهم اراده همگاني در تمام عرصه‌هاي حاكميتي و مردمي مي طلبد.
ايشان مهندسي و طراحي سازه، كيفيت مواد اوليه، كيفيت ساخت و در آخر نوع نگهداري سازه در طول زمان را از مهمترين فاكتورها ي ريزش و انهدام ساختمان دانست و به بررسي مباحث سازه اي، ساختمان پلاسكو و تفاوت آن با سازه هاي بتني با توجه به قدمت 50 ساله خود براساس ضوابط و معيارهايي طراحي شده پرداخت و بيان كرد انهدام پيش رونده از طبقات فوقاني به پايين است كه علت اصلي اين امر  عناصر سازه اي طبقات فوقاني و آوار شدن آن بر روي ساير طبقات و افزايش آني بار زنده وارد بر عناصر سازه اي طبقات پاييني مي باشد.
حادثه تلخ و غم انگيز آتش‌سوزي و فروريختن ساختمان تجاري پلاسكو تهران كه منجر به جان باختن و مصدوميت تعدادي از آتش‌نشانان شجاع و فداكار و جمعي از مردم عزيزمان شد، موجب تأسف و تأثر فراوان گرديد. بدون ترديد ايثار و شهامت عزيزان آتش نشان در اين حادثه تاسف‌بار در اذهان تاريخ و ملت شريف ايران جاودان خواهد شد.
در پايان اين مراسم با اهداي لوح تقدير با امضائ رئيس دانشگاه و لوح يادبود دانشگاه از سخنران برنامه جناب آقاي دكتر خيرالدين و مديرعامل سازمان آتش نشاني تجليل بعمل آمد .

 

 


 

شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٥ ٠٨:٣٤  ١٠٩٥٣  اخبار تصویری, اخبار انجمن‌های علمی